مجازی سازی

 

 

متمرکز سازی سرورها ، کاهش هزینه های جاری و استفاده از بیشترین ظرفیت سخت افزاری گوشه کوچکی از مزایای سیستم های مجازی بوده و یک انتخاب مطمئن برای افزایش بازدهی می باشد .  

 

                   بیشتر بدانید ...

مانیتورینگ

 

 

مانیتورینگ ابزاری است برای مشاهده عملکرد سیستم ها و بالا بردن کارایی دستگاه ها . شما با سیستم های مانیتورینگ قادر هستید بیشترین بازدهی را از سیستم های خود دریافت نمایید                         

 

                   بیشتر بدانید ...

پشتیبان گیری

 

 

اهمیت تهیه ی نسخه پشتیبان زمانی مشخص می شود که داده های شما ازدست رفته باشد و یا به هر دلیلی دست خوش تغییرات قرار گرفته باشد . پس خودتان را برای حوادث آماده کنید      

 

                    بیشتر بدانید ...

ذخیره سازی

 

 

این که داده های اولیه خود را بر روی چه سخت افزاری نگهداری می کنید بسیار پر اهمیت است ، پایداری و کارایی دو اصل مهم در انتخاب سیستم ذخیره سازی می باشد .  

 

        بیشتر بدانید ...

تازه ها
محصولات VMware  از ویژگی های امنیتی E8 Security  بهره مند خواهند شد.
14 فروردين 1397
محصولات VMware از ویژگی های امنیتی E8 Security بهره مند خواهند شد.
شرکت VMware اعلام کرد که ویژگی های E8 Security را (به همراه تیم تولید کننده آن ) به محصولات خود…
شرکت Dell EMC به استوریج های  میان رده ی سری SC ، قابلیت های کلاس حرفه ای را اضافه می کند.
12 آذر 1396
شرکت Dell EMC به استوریج های میان رده ی سری SC ، قابلیت های کلاس حرفه ای را اضافه می کند.
پکیج اتوماسیون حرفه ای شرکت Dell EMC ، پویایی اطلاعات و ویژگی های عملکرد در سری جدید SC
آغاز پیش فروش تجهیزات  ذخیره سازی مبتنی بر نوار LTO-8  شرکت Spectra Logic
05 آذر 1396
آغاز پیش فروش تجهیزات ذخیره سازی مبتنی بر نوار LTO-8 شرکت Spectra Logic
با فن آوری LTO-8 و قابلیت دوبرابر نمودن ظرفیت ذخیره سازی ، هر دستگاه کتابخانه نواری Spectra قادر به ذخیره…

ذخیره سازی آبجکتی و یا Object Storage که گاها از آن  با عنوان ذخیره سازی بر مبنای اشیاء object based storage نیز یاد می شود ، بر خلاف سایر معماری های ذخیره سازی  رایانه ای مثل فایل سیستم که در آن اطلاعات به عنوان سلسله مراتب فایل  در نظر گرفته می شوند و یا  ذخیره سازی بلاکی که در آن اطلاعات به صورت بلاک در سکتورها و ترک ها ذخیره می شود، در  این معماری  اطلاعات به صورت آبجکت  ذخیره سازی و مدیریت می شود .

به طور کلی در این ساختار یک فایل بر روی سرور ذخیره می شود ، سپس توسط سیستم آدرس دهی آبجکتی افراد می توانند به این فایل دسترسی داشته باشند ، بدین ترتیب از پدیده افزونگی و اشغال فضای اضافه به ازای فایل های یکسان جلوگیری خواهد شد .

یک آبجکت، بسته اطلاعاتی از نوع فراداده (Metadata) می باشد ، که این متادیتا به صورت یک آبجکت بسته بندی شده است . هرآبجکت یک شناسه دارد و این شناسه بر اساس محتوای هر آبجکت تولید می شود ، یک آبجکت معمولا بوسیله ی یک نرم افزار ارائه شناسه آبجکت  به ذخیره ساز آبجکت بازیابی می شود و بر خلاف فایل و فایل سیستم ، آبجکت ها در یک ساختار مسطح (flat) ذخیره سازی می شوند، شما یک Pool از آبجکتها خواهید داشت و می توانید خیلی ساده آبجکت های خود را بوسیله ی ارائه ی شناسه آبجکت بازیابی کنید .آبجکت ها می توانند به صورت محلی و یا در ابعاد جغرافیایی ذخیره سازی شوند ، اما از آنجا که فضای آدرس دهی مسطحی دارند ، شیوه ی بازیابی  مشابه روش فوق خواهد بود . آبجکت به نوع خاص و یا میزان metadata محدود نمی شود.

 


منبع :

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Object_storage

http://searchcloudstorage.techtarget.com/ .


 
 
 
Spectra
veeam
Qlogic
Quantum
vmware
overland
emc