مجازی سازی

 

 

متمرکز سازی سرورها ، کاهش هزینه های جاری و استفاده از بیشترین ظرفیت سخت افزاری گوشه کوچکی از مزایای سیستم های مجازی بوده و یک انتخاب مطمئن برای افزایش بازدهی می باشد .  

 

                   بیشتر بدانید ...

مانیتورینگ

 

 

مانیتورینگ ابزاری است برای مشاهده عملکرد سیستم ها و بالا بردن کارایی دستگاه ها . شما با سیستم های مانیتورینگ قادر هستید بیشترین بازدهی را از سیستم های خود دریافت نمایید                         

 

                   بیشتر بدانید ...

پشتیبان گیری

 

 

اهمیت تهیه ی نسخه پشتیبان زمانی مشخص می شود که داده های شما ازدست رفته باشد و یا به هر دلیلی دست خوش تغییرات قرار گرفته باشد . پس خودتان را برای حوادث آماده کنید      

 

                    بیشتر بدانید ...

ذخیره سازی

 

 

این که داده های اولیه خود را بر روی چه سخت افزاری نگهداری می کنید بسیار پر اهمیت است ، پایداری و کارایی دو اصل مهم در انتخاب سیستم ذخیره سازی می باشد .  

 

        بیشتر بدانید ...

تازه ها
شرکت Dell EMC به استوریج های  میان رده ی سری SC ، قابلیت های کلاس حرفه ای را اضافه می کند.
12 آذر 1396
شرکت Dell EMC به استوریج های میان رده ی سری SC ، قابلیت های کلاس حرفه ای را اضافه می کند.
پکیج اتوماسیون حرفه ای شرکت Dell EMC ، پویایی اطلاعات و ویژگی های عملکرد در سری جدید SC
آغاز پیش فروش تجهیزات  ذخیره سازی مبتنی بر نوار LTO-8  شرکت Spectra Logic
05 آذر 1396
آغاز پیش فروش تجهیزات ذخیره سازی مبتنی بر نوار LTO-8 شرکت Spectra Logic
با فن آوری LTO-8 و قابلیت دوبرابر نمودن ظرفیت ذخیره سازی ، هر دستگاه کتابخانه نواری Spectra قادر به ذخیره…
ذخیره سازی حرفه ای با سری جدید از استوریج تمام فلش Dell EMC All-Flash Unity
17 آبان 1396
ذخیره سازی حرفه ای با سری جدید از استوریج تمام فلش Dell EMC All-Flash Unity
شرکت Dell EMC در طی چند اطلاعیه از بروز رسانی سامانه های تمام فلش خود خبر داد

ذخیره سازی آبجکتی و یا Object Storage که گاها از آن  با عنوان ذخیره سازی بر مبنای اشیاء object based storage نیز یاد می شود ، بر خلاف سایر معماری های ذخیره سازی  رایانه ای مثل فایل سیستم که در آن اطلاعات به عنوان سلسله مراتب فایل  در نظر گرفته می شوند و یا  ذخیره سازی بلاکی که در آن اطلاعات به صورت بلاک در سکتورها و ترک ها ذخیره می شود، در  این معماری  اطلاعات به صورت آبجکت  ذخیره سازی و مدیریت می شود .

به طور کلی در این ساختار یک فایل بر روی سرور ذخیره می شود ، سپس توسط سیستم آدرس دهی آبجکتی افراد می توانند به این فایل دسترسی داشته باشند ، بدین ترتیب از پدیده افزونگی و اشغال فضای اضافه به ازای فایل های یکسان جلوگیری خواهد شد .

یک آبجکت، بسته اطلاعاتی از نوع فراداده (Metadata) می باشد ، که این متادیتا به صورت یک آبجکت بسته بندی شده است . هرآبجکت یک شناسه دارد و این شناسه بر اساس محتوای هر آبجکت تولید می شود ، یک آبجکت معمولا بوسیله ی یک نرم افزار ارائه شناسه آبجکت  به ذخیره ساز آبجکت بازیابی می شود و بر خلاف فایل و فایل سیستم ، آبجکت ها در یک ساختار مسطح (flat) ذخیره سازی می شوند، شما یک Pool از آبجکتها خواهید داشت و می توانید خیلی ساده آبجکت های خود را بوسیله ی ارائه ی شناسه آبجکت بازیابی کنید .آبجکت ها می توانند به صورت محلی و یا در ابعاد جغرافیایی ذخیره سازی شوند ، اما از آنجا که فضای آدرس دهی مسطحی دارند ، شیوه ی بازیابی  مشابه روش فوق خواهد بود . آبجکت به نوع خاص و یا میزان metadata محدود نمی شود.

 


منبع :

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Object_storage

http://searchcloudstorage.techtarget.com/ .


 
 
 
Spectra
veeam
Qlogic
Quantum
vmware
overland
emc