مجازی سازی

 

 

متمرکز سازی سرورها ، کاهش هزینه های جاری و استفاده از بیشترین ظرفیت سخت افزاری گوشه کوچکی از مزایای سیستم های مجازی بوده و یک انتخاب مطمئن برای افزایش بازدهی می باشد .  

 

                   بیشتر بدانید ...

مانیتورینگ

 

 

مانیتورینگ ابزاری است برای مشاهده عملکرد سیستم ها و بالا بردن کارایی دستگاه ها . شما با سیستم های مانیتورینگ قادر هستید بیشترین بازدهی را از سیستم های خود دریافت نمایید                         

 

                   بیشتر بدانید ...

پشتیبان گیری

 

 

اهمیت تهیه ی نسخه پشتیبان زمانی مشخص می شود که داده های شما ازدست رفته باشد و یا به هر دلیلی دست خوش تغییرات قرار گرفته باشد . پس خودتان را برای حوادث آماده کنید      

 

                    بیشتر بدانید ...

ذخیره سازی

 

 

این که داده های اولیه خود را بر روی چه سخت افزاری نگهداری می کنید بسیار پر اهمیت است ، پایداری و کارایی دو اصل مهم در انتخاب سیستم ذخیره سازی می باشد .  

 

        بیشتر بدانید ...

تازه ها
به روزرسانی سیستم عامل ذخیره ساز Unity به نگارش 4.5
24 فروردين 1398
به روزرسانی سیستم عامل ذخیره ساز Unity به نگارش 4.5
شرکت DellEMC نگارش 4.5 از محیط عملیاتی سامانه ذخیره سازی Unity را منتشر نمود .
راه اندازی VMware Cloud بر روی وب سرویس آمازون  AWS GovCloud
09 آذر 1397
راه اندازی VMware Cloud بر روی وب سرویس آمازون AWS GovCloud
VMware Cloud یکی از سرویس های محبوب بر روی وب سرویس آمازون (AWS) می باشد
معرفی DP4400 محصول جدید  Dell EMC با 24 تا 192 ترابایت حافظه
14 آبان 1397
معرفی DP4400 محصول جدید Dell EMC با 24 تا 192 ترابایت حافظه
شرکت Dell EMC جدید ترین دستگاه یکپارچه حفاظت از اطلاعات Integrated Data Protection Appliance (IDPA) خود را معرفی نمود .

ذخیره سازی آبجکتی و یا Object Storage که گاها از آن  با عنوان ذخیره سازی بر مبنای اشیاء object based storage نیز یاد می شود ، بر خلاف سایر معماری های ذخیره سازی  رایانه ای مثل فایل سیستم که در آن اطلاعات به عنوان سلسله مراتب فایل  در نظر گرفته می شوند و یا  ذخیره سازی بلاکی که در آن اطلاعات به صورت بلاک در سکتورها و ترک ها ذخیره می شود، در  این معماری  اطلاعات به صورت آبجکت  ذخیره سازی و مدیریت می شود .

به طور کلی در این ساختار یک فایل بر روی سرور ذخیره می شود ، سپس توسط سیستم آدرس دهی آبجکتی افراد می توانند به این فایل دسترسی داشته باشند ، بدین ترتیب از پدیده افزونگی و اشغال فضای اضافه به ازای فایل های یکسان جلوگیری خواهد شد .

یک آبجکت، بسته اطلاعاتی از نوع فراداده (Metadata) می باشد ، که این متادیتا به صورت یک آبجکت بسته بندی شده است . هرآبجکت یک شناسه دارد و این شناسه بر اساس محتوای هر آبجکت تولید می شود ، یک آبجکت معمولا بوسیله ی یک نرم افزار ارائه شناسه آبجکت  به ذخیره ساز آبجکت بازیابی می شود و بر خلاف فایل و فایل سیستم ، آبجکت ها در یک ساختار مسطح (flat) ذخیره سازی می شوند، شما یک Pool از آبجکتها خواهید داشت و می توانید خیلی ساده آبجکت های خود را بوسیله ی ارائه ی شناسه آبجکت بازیابی کنید .آبجکت ها می توانند به صورت محلی و یا در ابعاد جغرافیایی ذخیره سازی شوند ، اما از آنجا که فضای آدرس دهی مسطحی دارند ، شیوه ی بازیابی  مشابه روش فوق خواهد بود . آبجکت به نوع خاص و یا میزان metadata محدود نمی شود.

 


منبع :

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Object_storage

http://searchcloudstorage.techtarget.com/ .


 
 
 
Spectra
veeam
Qlogic
Quantum
vmware
overland
emc