مجازی سازی

 

 

متمرکز سازی سرورها ، کاهش هزینه های جاری و استفاده از بیشترین ظرفیت سخت افزاری گوشه کوچکی از مزایای سیستم های مجازی بوده و یک انتخاب مطمئن برای افزایش بازدهی می باشد .  

 

                   بیشتر بدانید ...

مانیتورینگ

 

 

مانیتورینگ ابزاری است برای مشاهده عملکرد سیستم ها و بالا بردن کارایی دستگاه ها . شما با سیستم های مانیتورینگ قادر هستید بیشترین بازدهی را از سیستم های خود دریافت نمایید                         

 

                   بیشتر بدانید ...

پشتیبان گیری

 

 

اهمیت تهیه ی نسخه پشتیبان زمانی مشخص می شود که داده های شما ازدست رفته باشد و یا به هر دلیلی دست خوش تغییرات قرار گرفته باشد . پس خودتان را برای حوادث آماده کنید      

 

                    بیشتر بدانید ...

ذخیره سازی

 

 

این که داده های اولیه خود را بر روی چه سخت افزاری نگهداری می کنید بسیار پر اهمیت است ، پایداری و کارایی دو اصل مهم در انتخاب سیستم ذخیره سازی می باشد .  

 

        بیشتر بدانید ...

تازه ها
به روزرسانی سیستم عامل ذخیره ساز Unity به نگارش 4.5
24 فروردين 1398
به روزرسانی سیستم عامل ذخیره ساز Unity به نگارش 4.5
شرکت DellEMC نگارش 4.5 از محیط عملیاتی سامانه ذخیره سازی Unity را منتشر نمود .
راه اندازی VMware Cloud بر روی وب سرویس آمازون  AWS GovCloud
09 آذر 1397
راه اندازی VMware Cloud بر روی وب سرویس آمازون AWS GovCloud
VMware Cloud یکی از سرویس های محبوب بر روی وب سرویس آمازون (AWS) می باشد
معرفی DP4400 محصول جدید  Dell EMC با 24 تا 192 ترابایت حافظه
14 آبان 1397
معرفی DP4400 محصول جدید Dell EMC با 24 تا 192 ترابایت حافظه
شرکت Dell EMC جدید ترین دستگاه یکپارچه حفاظت از اطلاعات Integrated Data Protection Appliance (IDPA) خود را معرفی نمود .

معمولا برای کاربران  تفاوت بین FAST Cache و FAST VP در ابتدا  ممکن است کمی گیج کننده باشد ، هارد FAST Cache و FAST VP هر دو از نوع درایو فلش بوده و بسیار شبیه به هم هستند ، هر دو عملکرد مناسبی داشته و شامل مزایای زیادی می¬باشند ، اما به لحاظ فن آوری دارای تفاوت هایی هستند . اول از همه ، شما FAST Cache   بر روی خود سامانه ذخیره سازی نصب می شود ، در نتیجه هر چیزی که بر روی آرایه سامانه ذخیره سازی (Storage Array) قرار داشته باشد می تواند از مزایای آن RAID LUN و pool LUN  استفاده نماید.
FAST VP در یک Storage Pool ساخته می شود ، و می تواند برای  LUN های داخل Storage Pool استفاده شود .

جدول مقایسه  زیر توسط  شرکت EMC  ارائه شده است :

FAST CACHE FAST VP
به درایوهای فلش اجازه استفاده  بیشتر از فضای حافظه ی  cash موجود  در سامانه ذخیره سازی داده می شود به وسیله  استفاده از storage pool  می توان از انوع مختلف درایو در یک  LUN استفاده نمود .
میزان Granularity برابر با 64 کیلوبایت میزان Granularity برابر با یک گیگابایت
اطلاعاتی که بارها مورد دسترسی قرار می گیرد بر روی هاردهای فلش کپی می شود اطلاعات بر اساس آمار جمع آوری شده در یک بازه ی زمانی ،  بین  لایه های مختلف استوریج جا به جا می شود .
در شرایطی که تغییرات حجم کاری غیر قابل پیش بینی و پویا  است ونیاز به زمان پاسخدهی سریع می باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد . مناسب زمانی است که تغییرات الگوی حجم کاری پیش بینی پذیر است و به نسبت کم می باشد .
اطلاعات بر روی هارددیسک به طور مدام به FAST Cache  ارسال می شود و چرخه ی تخصیص مجدد (relocation cycles ) وجود ندارد جا به جایی اطلاعات بر طبق زمانبندی و یا به صورت دستی با  جا به جایی پنجره ها  انجام می شود
محاسبه جهت تصمیم گیری اینکه کدام اطلاعات نیاز است به FAST Cache انتقال داده شود به طور مدام انجام می شود محاسبه جهت تصمیم گیری اینکه کدام بخش از اطلاعات   نیاز به جا به جایی دارد در هر ساعت ، یک بار صورت می گیرد .

 

البته شما می توانید از هر دو در یک زمان استفاده کنید : در بازار سامانه های ذخیره سازی اطلاعات ، محصولات  FAST Cache و FAST VP  کارایی بالایی را ارائه می نماید . برای مثال ، شما می توانید برای ایجاد FAST Cache  از درایوهای فلش استفاده کنید و برای فضاهای  storage pool که شامل درایوهای SAS و NL-SAS هستند از FAST VP استفاده کنید   و یا حتی می توانید درایوهای فلش خود را به دو گروه تقسیم کنید : یکی برای استفاده از FAST Cache و دیگری  به عنوان  pool ذخیره سازی با اهمیت بیشتر و کارایی بالاتر .
اگر شما از  FAST VP و FAST Cache به صورت هم زمان استفاده می کنید ، اگر FAST VP  پیمانه ای  از اطلاعات را بر روی درایو های Fast Cache منتقل نماید ،نرم افزار FAST Cache آن پیمانه را به دیسک های  FAST Cache ارسال نمی کند  .

 

 

 


فروش هارد دیسک های Fast vp  

فروش هارددیسک های Fast cache


 
 
 
Spectra
veeam
Qlogic
Quantum
vmware
overland
emc