یکشنبه, 01 اسفند 1395 ساعت 10:33

vmworld2016 و معرفی نسل جدید سامانه های ذخیره سازی Quantum

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 بررسی  راه کارهای quantum به منظور ذخیره سازی و آرشیو (archive-storage ) اطلاعات

1 - رشد حجم اطلاعات بدون ساختارQuantum archive-storage

حجم اطلاعات بدون ساختار به سرعت در حال افزایش است ، که مدیریت و ذخیره سازی این حجم اطلاعات از یک سو و پردازش نسخه ی پشتیبان آن از سوی دیگر کار راحتی نخواهد بود ، سازمان های می خواهند اطلاعات خود را برای همیشه ذخیره سازی کنند ، وجود این داده ها در آینده برای سازمان ارزشمند خواهد بود .

برای مثال داده های بدون ساختار شامل ویدئو ، عکس ، داده های تحقیقاتی ، اطلاعات تولید شده توسط ماشین ها یا سنسور ها صنعتی و هر فایلی که روی شبکه ی یک سازمان ذخیره شده هستند . برای نگهداری این حجم از اطلاعات به یک سیستم ذخیره سازی در مقیاس پتابایتی احتیاج است ، سیستمی که بالاترین کارایی را داشته باشد و در عین حال کمترین هزینه را برای ذخیره سازی اطلاعات در بر داشته باشد . این مجموعه از داده ها معمولا در ارتباط با یکدیگر "گردش کاری" دارند . این محصول از کوانتوم یک سیستم ذخیره سازی گردش کاری (workflow storage) است .

 

Quantum hybrid storage

 

hybrid-storage- 2، راهکاری برای نرم افزارهای با حجم کاری غیر قابل پیش بینی در محیط های مجازی :

در مراکز داده های آینده ، نرم افزارها می توانند از اطلاعات در هر ساعت از شبانه روز استفاده کنند . نرم افزار ها در لحظه به همه ی کارایی سیستم ( performance ) احتیاج دارند.

قطعا محبوبیت استفاده از سامانه های ذخیره سازی تمام فلش (all-flash storage) روز بروز بیشتر خواهد شد ، ولی انتخاب گران قیمتی است و برای همه ی نرم افزارها و مشتری ها کاربری ندارد . سامانه های ذخیره سازی فلش هایبریدی QXS کوانتوم ، با تکنیک لایه بندی بلادرنگ اطلاعات (real-time tiering) ، سرویس دهی می کند ، در نتیجه 90% کارایی سامانه های ذخیره سازی تمام فلش با 30% هزینه ی آن حاصل می شود . که به ویژه برای محیط هایی ، مثل محیط های مجازای سازی شده و همچنین استقرار زیر ساخت دسکتاپ های مجازی (VDI) که بار کاری نرم افزار ها درآن غیر پیش بینی است مناسب است.


سیستم ذخیره سازی هایبریدی سریQXS Hybrid Storage : QXS

 

Quantum  QXS-3 Series Quantum  QXS-4 Series Quantum  QXS-6 Series

QXS-3 Series        QXS-4 Series          QXS-6 Series

 


APPLICATIONS Veeam & DXi
3) مسئله فقط پشتیبان گیری نیست ، 24x7 در دسترس بودن و محافظت کامل از اطلاعات را تضمین می کند.
امروزه زیر ساخت دیتاسنترها همگرا (converge infrastructure) شده اند ، شاید می توان گفت بیش از حد همگرا ، همچنین 100% مجازی سازی شده اند ، در این میان Quantum حفاظت از اطلاعات مشتریان خود را به صورت کامل و با بیشترین حد در دسترس بودن و با کمترین هزینه بر عهده دارد.
محافظت از اطلاعات فقط به تهیه نسخه ی پشتیبان ختم نمیشه ، مسائلی از قبیل ارائه ی سرویس بدون کوچکترین ایراد در شرایط حوادث مخرب و یا محافظت در برابر مسئله ی باج افزارها ( که روز به روز در حال افزایش است ) از جمله سرویس های محافظتی به حساب می آیند .
سیستم های محافظت از اطلاعات 3-2-1 شرکت کوانتم ، برای محیط های مجازی سازی با بیشترین حد در دسترس بودن و با کمترین میزان هزینه های تمام شده در نظر گرفته شده است (حال چه این محیط های بیش از حد همگرا باشند چه نباشند).

 

 

بازدید 19284 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 01 اسفند 1395 ساعت 10:33