دوشنبه, 10 آبان 1395 ساعت 16:00

شرکت VMware چندمحصول جدید از جمله VSAN 6.5 را معرفی نمود

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرکت VMware در نمایشگاه VMworld امسال که در بارسلونا برگزار شد ، چند محصول جدید را در زمینه ی محاسبات ، ذخیره سازی و راهکارهای مدیریت رایانش ابری معرفی کرد ،

این راهکارهای جدید به منظور کمک به اجرای موثر ، مدیریت و امنیت نرم افزارهای سنتی و مدرن که در خارج از محل سازمان واقع هستند ارائه شده است نرم افزاهایی مانند VMware vSphere, vmware Virtual SAN و VMware vRealize Automation.
در حال حاظر تمام به روزرسانی برای container ها پشتیبانی می شود .

در آگوست 2016 شرکت VMware نسخه ی جدید و به روزرسانی Cross-Cloud Architecture را در نمایشگاه VMworld معرفی نمود ، به گفته ی این شرکت این معماری کامل ترین و تواناترین معماری رایانش ابری هایبریدی در جهان است .
سیاست های امنیتی ، مدل های استقرار سازگار (consistent deployment models) ، visibility و مدیریت همه ی نرم افزارها توسط Cross-Cloud Architecture برقرار می شود .
همچنین امکان اجرا و توقف در محل(on- or off-premises) ، بدون در نظر گرفتن زمینه های رایانش ابری ، پلتفرم سخت افزاری و هایپروایزر ممکن خواهد بود . این معماری از طریق VMware Cloud Foundation و یک سری از سرویس های جدیدموسوم به cross-cloud پیاده سازی می شود .

شرکت VMware نگارش جدید vSphere نسخه ی 6.5 را به عنوان نسل جدید زیرساخت برای نرم افزاهای مدرن معرفی کرده است ، در نسخه جدید شاهد افزایش قابلیت های مدیریتی و اتوماسیون (automation) هستیم . همچنین vSphere 6.5 شامل مکانیزم امنیت درونی می باشد و تنها چیزی که در این مورد گفته شده است پشتیبانی از کانتینرها است.
نگارش جدید vSphere از ویژگی ها و توانایی های جدید نرم افزارهای سنتی و مدرن نظیر machine learning ، containerized ، cloud-native، Big Data، 3D graphics و Software as a Service پشتیبانی می کند.
شرکت VMware محصول vSphere Virtual Volumes 2.0. VVOLS 2.0 را نیز معرفی نمود که به صورت پیش فرض از array replication و نرم افزاها حیاتی کسب و کار نظیر Oracle Database و Real Application Clusters پشتیبانی می نماید .

محصول vSphere 6.5 شامل ویژگی های زیر می باشد :
* ابزارهای VMware vCenter با ارائه ساختار بلاک برای محیط های vSphere موجب کاهش پیچیدگی های عملیاتی ، سادگی مدیریت رویکرد و افزایش امکان گسترش می شود . ابزارهای موجود در محیط vCenter Server باعث دوبرابر شدن مقیاس پذیری ، کارایی و سرعت عملیات های مختلف سیستم نظیر به روزرسانی ، پشتیبان گیری، در دسترس بودن بالا ،patching و غیره می شود.
* بوسیله ی REST APIs در زیرساخت های مجازی امکان کنترل و اتوماسیون بیشتری برای نرم افزارهای مدرن فراهم می آید.
* VMware vSphere Client براساس HTML5 طراحی شده و در vSphere Client جدید بوسیله ی ابزارهای بومی( Native ) و به روز ، کارهای مدیریتی را ساده تر کرده و شاهد افزایش کارایی و قابلیت سیستم خواهیم بود .
* رمزگذاری جدید در سطح ماشین مجازی(VM Encryption) موجب حفاظت هرچه بیشتر اطلاعات در حالت rest شده و از ماشین های مجازی که به وسیله vMotione انتقال یافته اند نیز محافظت می نماید .
قابلیت جدید Secure Boot از دسترسی و بارگذاری غیر مجاز به Image و محیط vSphere جلوگیری خواهد کرد.

VSAN version 6.5 :


محصول VSAN‌ نگارش 6.5 جزء راهکارهای به شدت همگرا( hyperconverged) شرکت VMware بوده و به منظور کاهش هزینه های مشتریان (TCO)عرضه شده است و با پشتیبانی از کانتینرها ، حجم کاری فیزیکی ، پشتیبانی از iSCSI ، اضافه شدن پشتیبانی سخت افزار تمام فلش به نسخه های استاندارد SAN مجازی (Virtual SAN Standard Edition ) موجب می شود تا 50% درصد در هزینه ها صرفه جویی شود.
* پشتیبانی از iSCSI : همانطور که گفته شد ، در نگارش جدید VSAN از iSCSI نیز پشتیبانی می شود ، پشتیبانی از iSCSI امکان اتصال ذخیره VSAN را به عنوان یک تارگت iSCSI برروی سرورهای فیزیکی فراهم می آورد . این امکان شامل نرم افزارهای حداکثر شده نظیرMicrosoft SQL Server همراه با Failover Clustering بر روی تعداد محدودی سرور فیزیکی می باشد .
بدین ترتیب سامانه ذخیره سازی VSAN به عنوان یک سخت افزار iSCSI برای حجم کاری فیزیکی بیرونی در دسترس خواهد بود.
*پشتیبانی از کانتینرها : VMware Virtual SAN بوسیله ی VMware vSphere Integrated Containers لایه ی اطلاعات موجود را برای نرم افزارهای کانتینری ارائه خواهد داد .
* با قابلیت جدید Two-node Direct Connect، در سایت های ROBO دیگر نیازی به روتر و یا سوئیچ بین سیستم های VSAN نخواهد بود ، بدین ترتیب در محاسبه ی هزینه هر سایت حدود 15 ای 20 صرفه جویی خواهد شد .
قابلیت REST APIs and Expanded PowerCLI ، به مشتریان کمک می کند تا با سطح حرفه ای اتوماسیون پاسخ دهی سریعتری داشته باشند این سطح اتوماسیون مشابه فضای ابری منعطف است و برای محیط های Virtual SAN مدیریت می شود .
* 512e Hard Disk Drives and Solid State Drives (SSDs) : از هارد دیسک های 512 بایتی شبیه سازی شده باظرفیت بالا پشتیبانی کرده و به پیشرفت زیرساخت های تمام فلش به شدت همگرا کمک می کند .

 

منابع:


VMware

بازدید 11469 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 آبان 1395 ساعت 16:00