یکشنبه, 06 فروردين 1396 ساعت 09:18

شرکت Dell EMC محصول ECS 3.0 را معرفی کرد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرکت Dell EMC  نسخه جدید پلتفرم سامانه های ذخیره سازی آبجکتی (Object Storage ) موسوم به Elastic Cloud Storage (ECS) 3.0 را معرفی نمود .


نگارش جدید، از سرورهای PowerEdge را پشتیبانی می کند  و بر طبق گفته ی Dell EMC  می تواند در مقایسه با سامانه های رایانش ابر عمومی (public cloud)  تا  60 درصد  TCO کمتری داشته باشد .


 
شرکت ها با بهره گیری از ECS زیر ساخت های لازم  برای پیاده سازی نرم افزارهای مدرن  را ایجاد خواهند کرد ،بدین ترتیب  امکان رسیدن به نسخه ی نهایی سامانه رایانش ابری در زمان کمتری انجام می پذیرد و هزینه های  پیاده سازی سامانه رایانش ابری  نیز مقرون به صرفه خواهد بود .
از جمله ویژگی های کلیدی ECS که  توسط Dell EMC در World 2016 Dell EMC اعلام  گردید به شرح زیر می باشد:
نرم افزار ECS بر روی سرورهای Dell EMC PowerEdge قابل اجرا بوده و از جمله محصولات این خانواده می توان به  Dell  EMC DSS7000  و Dell EMC R730xd اشاره نمود .
همچنین شرکت Dell EMC تولید سخت افزار محصولات “ECS D-Series” را آغاز نموده است ،  “ECS D-Series دستگاهی است  با ظرفیت بالا  که به منظور کمک به سازمان ها و  به منظور جایگزینی با سامانه ها مبتنی بر نوار ارائه شده است . محصول جدید D-Series می تواند بیش از 6.2 پتابایت را  تنها در یک رک ذخیره سازی نماید ، بدین ترتیب با سخت افزار ECS می توانیم شاهد رشد 63 درصدی  در ظرفیت ذخیره سازی باشیم .

محصول ECS  به صورت اختصاصی   توسط سرورهای  Virtustream   میزبانی شده  و   نگارش  حرفه ای  آن موسوم  به  ECS Dedicated Cloud Service  بر روی مراکز داده Virtustream در سراسر جهان پشتیبانی می شود .
 بعد از  Entering Directed Availability (DA) محصول ECS Dedicated Cloud Service که شامل امکانات ECS  نظیر کنترل خصوصی رایانش ابری ، عملیات بدون  مداخله (hands-off operations) و قابلیت انعطاف در ابر عمومی نیز می باشد ، در سال 2016  عرضه گردیده .  در حال حاظر  ECS  به عنوان لایه ذخیره سازی رایانش ابری در Dell EMC Data Domain Cloud Tier می باشد . از دیگر ویژگی های ECS نسخه 3.0  پشتیبانی از نرم افزارهای ویندوز  می باشد ، برای اینکه ECS بتواند نرم افزارهای ویندوز را پشتیبانی کند می بایست به آن اجازه ی  دسترسی  به CIFS/SMB  داده شود .
محصول ECS 3.0 شامل قابلیت های حرفه ای و پیشرفته ای است. قابلیت مانیتورینگ و زیر ساخت اعلانات  در آن افزایش یافته و میزان  استفاده از فضای ذخیره سازی نیز افزایش یافته است. Dell EMC ECS 3.0 و سخت افزار D-series در حال حاضر موجود است ، ECS Dedicated Cloud Service نیز برای برخی از مشتریان در سال جاری میلادی ارئه می شود ، و انتظار می رود  در اوایل سال 2017 در دسترس عموم قرار گیرد.

بازدید 12453 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 فروردين 1396 ساعت 09:18