سه شنبه, 19 بهمن 1395 ساعت 12:01

خبر خوش Veeam ، برای لینوکسی ها

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرکت Veeam محصول GA Of Its Agent را برای سیستم عامل لینوکس معرفی کرد ، بدین ترتیب شرکت  Veeam  ازسنت طولانی ساخت محصولات پشتیبان گیری موسوم به بدون Agent  (agentless)  دست می کشد.


شرکت veeam اعلام کرد درحال تولید  یک نگارش از یک نرم افزار بک آپ گیری مبتنی بر Agent برای سیستم عامل لینوکس  می باشد، این اقدام Veeam کمی عجیب به نظر می رسد ، شرکت Veeam در مورد علت ارائه ی این محصول عنوان کرد که  به علت وابستگی برخی از برنامه ها به سخت افزار نمی توان تمام پردازش ها را مجازی سازی کرد.
لذا با ارائه Agent مربوط به مایکروسافت ویندوز، Veeam  قادر به تهیه نسخه پشتیبان در بیشتر محیط های حرفه ای خواهد شد.
 


از آنجایی که نرم افزارهایی که مبتنی بر لینوکس هستند در ابر عمومی بسیار رایج شده است همچنین بیشتر اپلیکیشن های شرکت ها  مبتنی بر لینوکس است و نیاز است به آن ها اطمینان داده شود که آن ها هم می توانند نسخه پشتیبان تهیه کنند شرکت Veeam    این نسخه از نرم افزار دارای Agent را ارائه نموده است .در  Veeam Agent نگارش مخصوص لینوکس کاربران قادر خواهند بود که هم در حالت GUI و هم در حالت CLI از ماشین های فیزیکی لینوکسی خود (مانند  ایستگاه های کاری و سرورها ) نسخه پشتیبان تهیه نمایند و فایل پشتیبان را در فضای ابر عمومی ذخیره سازی کنند .این نسخه ی پشتیبان مبتنی بر image بوده و با فرمت VBK ذخیره سازی می شود .همچنین در Linux Agent جدید امکان snapshot و ردیابی تغییرات بلاک درایو(CBT) change block  tracking   ارائه شده است  که بااین قابلیت امکان ، ساخت پشتیبان گیری افزایشی بدون اسکن مجدد (creating incremental backups without rescanning) فراهم می شود .


برخی از ویژگی :


پشتیبان گیری :
•    بک آپ گیری از کل سیستم بصورت بلاک یا فایل  : پشتیبان گیری بر اساس Image  برای  فضا های مشخص شده (Volume)سطوح خاص ، فایل ها و یا سامانه های داخلی انجام می پذیرد.
•    پشتیبانی از چندین عملیات (Job) : کاربران می توانند چندین  عملیات  پشتیبان لینوکسی را برای RPO  بیشتر و مشخص و پیکربندی های پشتیبان گیری مختلف داشته باشند.
•    اسکریپت ها ی Pre-freeze/post-thaw snapshot  : اسکریپت های مشخص برای  پردازش  بدون وابستگی به اپلیکیشن (application-aware)  به منظور ایجاد نسخه های پشتیبان سازگار.
•    رابط کاربری کنسولی و یا خط فرمان( command line) :  امکان استفاده از رابط UI  و یا خط فرمان  (بوسیله ی دستور veeamconfig).
•    ادغام Veeam Backup و Replication : منابع پشتیبان گیری Leverage Veeam به عنوان موقعیت هدف و راه حل قابلیت های موجود در سطح بازیابی فایل و کمک به داشتن نسخه پشتیبان در محل های خارجی سایت .


بازیابی :
•    بازیابی Bare-metal (سخت افزار خام) : کل سیستم می تواند برای سخت افزار مشابه یا متفاوت دیگری بازیابی شود .
•    بازیابی در سطح Volume : یک فضا (Volume) از بخشی از کاربران ابر لینوکس و یا نسخه پشتیبان در محل می تواند بازیابی شود .
•    بازیابی در سطح فایل : مرور و بازیابی انفرادی فایل ها .
نرم افزار Veeam’s Agent  ویژه ی لینوکس هم اکنون در 3 نگارش در دسترس قرار دارد . نگارش رایگان ، نگارش ایستگاه کاری (workstation ) و نسخه ی سرور. نسخه ی ایستگاه کاری با قیمت 45 دلار برای مدت یک سال و 108دلار برای 3 سال عرضه شده است . نگارش سرور با قیمت سالانه 150 دلار و اعتبار سه ساله آن به قیمت  360دلار در دسترس می باشد .

 

منبع : StorageReview

بازدید 11317 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 19 بهمن 1395 ساعت 12:01