یکشنبه, 24 بهمن 1395 ساعت 16:52

شرکت Qlogic اولین آداپتور HBA چهار پورت 10 گیگ خود را معرفی کرد.

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرکت Cavium QLogic محصول جدید FastLinQ Ethernet و آداپتورهای Gen 6 FC  را برای  HPE معرفی نمود .

به تازگی شرکت Cavium Inc که شرکت مادر  QLogic  محسوب می شود ، نسل جدید I/O آداپتورها را برای سرور ها و اتصالات سامانه های ذخیره سازی Hewlett Packard Enterprise’s (HPE) ProLiant و Apollo Gen9 servers  معرفی کرد . آداپتورهای جدید بر اساس Cavium's QLogic Fibre Channel  و تکنولوژی Ethernet  بنا نهاده شده است . آداپتورهای جدید HPE FlexFabric 10Gb 4-port 536FLR-T Adapter  و  HPE StoreFabric SN1600Q 32GFC HBA ، به منظور کاهش هزینه های ، سرعت بخشیدن به اجرای نرم افزارهای حرفه ای  ، ارتباطات راه دور و رایانش ابرای  طراحی شده اند .

 آداپتور HPE StoreFabric SN1600Q 32GFC HBA

 اولین آداپتوری که برای HPE ProLiant و سرورهای Apollo Gen9 طراحی شده آداپتورد HPE FlexFabric 10Gb 4-port 536FLR-T Adapter  می باشد . این اولین آداپتور 4 پروت 10GbE می باشد که برای سرورهای Apollo و ProLiant  به منظور کاهش هزینه ها و منعطف ساختن فاکتورهای فرم  LOM  با اتصالات  10GBASE-T ارائه شده . در صورت عدم استفاده 10GbE SFP به همراه فیبر نوری ، مشتریان قادرخواهند بود از از کابل های Cat6a به همراه کانکشن RJ-45  نیز استفاده کنند .یک قابلیت کلیدی از این اداپتورهای جدید استفاده از قابلیت اتصال استاندارد Ethernet NIC و سازگاری backward  با 1GbE  با سرورهای HPE  می باشد .

 

تکنولوژهای Ethernet   و ویژگی های کلیدی :
•    آداپتور HPE FlexFabric 10Gb 4-port 536FLR-T تعداد 4 پورت اتصال 10GBASE-T  را تامین می کند که به صورت خودکار با شبکه های 1GbE هماهنگ می شود .
•    این آداپتور از offload های ذخیره سازی iSCSI  و  FCoE  پشتیبانی می کند   ،  این امر موجب حفظ  منابع قابل ارائه ی پردازنده به  نرم افزارهای کاربردی شده  و همچنین موجب افزایش چگالی ماشین مجازی می شود .
•    با قابلیت های پیشرفته مجازی سازی سرور که شامل مجازی سازی Root I/O  (SR-IOV) می باشد ، موجب کاهش  تاخیرزمانی   درعملکرد بالای برنامه های مجازی  خواهد شد .
•    در شبکه های مجازی ، Stateless Offloads موجب افزایش شتاب  می شود ، این عمل به وسیله ی ایجاد تونل در پروتکل های  NVGRE,VXLAN و GRE  حاصل خواهد شد.

مزایا و ویژگی های کلیدی کانال فیبری :
•    محصول HPE StoreFabric SN1600Q در دوحالت تک پورت و دوپورت  و به همراه  SFP+ نوری عرضه شده است .
•    آداپتورهای HPE  به علت داشتن نقشه ی راه قوی  برای کار در محیط های  Microsoft Windows Server و لینوکس بسیار مناسب است .
•    این آداپتور با نرم افزارهای مدیریتی کاربردی نظیر iLO و System Upgrade Manager (SUM)  همچنین نرم افزار کاربردی QLogic QConvergeConsole و افزونه های vmware یکپارچگی و هماهنگی دارد .
•    QLogic StorFusion  با فن آوری  های Brocade Gen 5 و سوئیچ های Gen 6 Fibre Channel یکپارچه شده است  و مدیریت گسترش SAN و افزایش زمان فعال بودن (uptime) آن به راحتی امکان پذیر می باشد .
•    این آداپتورها  به صورت داخلی از  HPE Smart SAN برای HPE 3PAR پشتیبانی  می کنند بدین ترتیب به صورت کامل ، خودکار  و مستقیم  توسط SAN و سامانه ذخیره سازی تمام فلش HPE 3PAR StoreServ تنظیم و مدیریت می شود .بدین ترتیب موجب صرفه جویی در زمان ، کاهش ریسک خطای انسانی و یا تغییرات  شبکه خواهد شد .

بازدید 11939 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 بهمن 1395 ساعت 16:52