یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396 ساعت 08:40

معرفی محصول DellEMC DLm 4.5 و اقدامی برای حذف ذخیره سازهای نواری فیزیکی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرکت DellEMC به تازگی از جدیدترین نگارش 4.5  Disk Library با فن آوری نوار مجازی (virtual tape library) به منظور استفاده در mainframe(DLm) خبر داد .

نگارش جدید از کتابخانه نواری مجازی مبتنی بر رایانش ابری(cloud-based virtual tape) با هدف جایگزین شدن با کتابخانه های نواری فیزیکی (physical tape)  ارائه شده است ، مدت هاست‌ ذخیره سازی اطلاعات بر روی نوار به عنوان استراتژی نگهداری اطلاعات استفاده شده است . شرکت Dell EMC اعلام کرد است که DLm 4.5 بوسیله ی انتقال  mainframe با نوار مجازی به بستر رایانش ابری موجب کارآمد شدن mainframe  مراکز داده خواهد شد.

 

معرفی محصول DellEMC DLm 4.5  و اقدامی برای حذف  ذخیره سازهای  نواری  فیزیکی

 

سیستم ذخیره سازی و آرشیو بر روی نوار از سال 1950 تا به امروز  به دلیل  مطمئن بودن ، قیمت مقرون به صرفه و قابلیت ارائه فضای ذخیره سازی بسیار زیاد  مورد استفاده قرار گرفته است . (ظرفیت هر نوار  می تواند بیش 185 ترابایت باشد) . اما به لحاظ نوآوری ، بر خلاف پیشرفت های انجام شده در دیسک ، حافظه های فلش و یا سامانه های ابری  ، در فن آوری نوار   هیچ نوآوری جدید و چشم گیری دیده نمی شود . شرکت EMC با استفاده از ایده ی 100 درصدی دیسک، قصد جایگزین نمودن نوار و یا نوار مجازی را  دارد. با این وجود مدت زیادی نگهداری اطلاعات بر  روی  نوار فیزیکی طرفدار های خود را خواهد داشت . برای ادامه پیشرفت در این عرصه از فن آوری cloud استفاده خواهد شد ، Cloud  با توانایی های مدرنی که دارد می تواند جایگزین ایده آل و بهتری  برای نوار فیزیکی باشد.
قابلیت اعتماد  ، هزینه ی مقرون به صرفه  و  فضای ذخیره سازی کافی برای نگهداری طولانی مدت اطلاعات  در  محیط های ابری  بدون مین فریم (non-mainframe environments) ،  به اثبات رسیده است .مسئله ی امنیت یکی از بزرگترین نگرانی هایی است  که  در ذخیره سازی ابری وجود دارد ، اما جای نگرانی نیست ، امنیت فضای ابری ثابت شده و از این بابت نیز قابل اطمینان است ، همچنین با حذف نوار فیزیکی ،  mainframe مراکز داده قادر  به استفاده از  زیر ساخت های جدید رایانش ابری موجود خواهند بود. نگارش 4.5 علاوه بر پشتیبانی از Data Domain High Availability (HA)  از Data Domain DD6300, DD6800, DD9300  و   DD9800 نیز پشتیبانی می کند .


منبع : استوریج رویو

بازدید 12166 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396 ساعت 08:40