چهارشنبه, 08 شهریور 1396 ساعت 13:56

بررسی VMware vRealize Operations نگارش 6.6 برای vSAN

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

VMware vSAN برای HCI ( زیر ساخت محیط های رایانش ابری ) و به منظور ساده سازی خرید ، استقرار و نگهداری کلاستر های vSAN ارائه شده است .

محصول vsan در حال حاضر برای رفع نیاز های خدماتی و عملکرد اطلاعاتی کاربرد دارد. برای VMware vSAN در ژوئن 2017 بروز رسانی جدیدی ارائه شده است ، در vSAN جدید قابلیت های vRealize Automation vRealize Operations و vRealize Log Insight اضافه و یا به روز رسانی شده است ، که موجب هوشمند شدن این ساختار گردیده است. در حال حاضر محصول vRealize Operations 6.6 با تمام توابع مدیریتی و در قالب یک پلتفرم یکپارچه ،کار می کند. در این بررسی قصد داریم به کارایی های جدید vSAN نگاهی داشته باشیم و ویژگی های جدید و به روز شده آن را بررسی نماییم ، شرکت VMware ویژگی های Ensure Readyness, Operationalize vSAN و Optimize and Scale vSAN را در سراسر vROps معروفی نموده است .

 

ویژگی های جدید vROps نگارش 6.6 برای تجهیزات vSAN

وقتی کار با vROps 6.6 را شروع می کنیم ، اولین چیزی که مشهود است ، رابط گرافیکی کاربری HTML5 است که به عنوان رابط کاربری جدید vCenter ارائه شده است .

صفحه اصلی این پنل به اطلاعات کلی از عملیات vSAN اختصاص داده شده است . در بالای صفحه مجموعه ی از اطلاعات کلی از محیط vSAN ارائه شده است ، اطلاعاتی نظیر نمودارها ، هاست ها ، میزان حافظه cache و ظرفیت دیسک ها ، ماشین های مجازی موجود در کلاسترها و ارائه ی سایر اطلاعات در زمینه ی کارایی سیستم . در بخش پایین آن مدیر سیستم می تواند یک کلاستر مشخص را انتخاب نموده و بلافاصله اطلاعات مربوط به آن کلاستر را مشاهده نماید ، اطلاعاتی نظیر خلاصه وضعیت ، میزان ذخیره سازی ، محدودیت اجزاء (component limits) ، محاسبه کلاستر ( cluster compute) ، متوسط تاخیر دیسک (average disk latency)، میزان IOPS و میزان توان عملیاتی . در قسمت پایین سمت چپ نیز بخش اعلام گزارشات وجود دارد که با استفاده از اطلاعات زمانی و سابقه ، موجب استفاده ی بهینه از ظرفیت فضای ذخیره سازی در آینده خواهد شد و به مدیر سیستم از این طریق کمک می کند .

بخش vSAN Capacity Dashboard اطلاعات کلی از چیزهایی که یک مدیر سیستم باید بداند را ارائه می دهد .همچنین می توانید ظرفیت کل دیسک را نسبت به فضای استفاده شده مشاهده کنید .یکی از ویژگی های جالب دیگر در گوشه ی بالا سمت چپ این بخش است ، که بوسیله ی آن مدیر سیستم می تواند تاثیر impact dedupe و فشرده سازی را که بر روی ذخیره ساز vSAN خود دارند ، مشاهده نماید .
تصویر پایین مربط به کلاستر می باشد . در این قسمت اگر به ایجاد تعادل (rebalanced ) یا اطلاع از ظرفیت باقی مانده نیاز باشد کاربر با انتخاب یک کلاستر مستقیما می تواند به این مورد رسیدگی نماید.

 


ویژگی های به روز شده در 6.6 vROps برای تجهیزات vSAN :


همانطور که vSAN پیشرفت می کند و به سرعت فراگیر می شود ، به همان سرعت مسائل و نیازهای مختلفی نیز بوجود می آید. در نگارش جدید برای انجام عملیات عیب یابی ، داشبرد کامل تری ارائه شده است . در بخش کلاستر یک لیست از کلاسترهای موجود ، نمایش داده شده است . مدیر سیستم می تواند یک کلاستر را انتخاب نمایید و هر گونه هشدار را روی کلاستر ، هاست ها ، ماشین های مجازی و یا دیسک ها مشاهده کند . همینطور می توان به راحتی از سالم بودن کلاسترهای وابسته نیز اطمینان حاصل نمود . در داشبورد میزان مشغول بودن کلاستر و اینکه این مشغول بودن تا چه میزان عملکرد را تحت تاثیر می دهد ، قابل مشاهده است.

 

 


بوسیله ی این پنل مدیر سیستم می تواند نگاه دقیق تری به وضعیت پیکربندی و حجم کاری هاست ها ، گروه های دیسک داخل هاست و هر گونه IOPS لغو شده یا ریست شده در گروه دیسک (Disk Group)داشته باشد .

 

 


در بخش زیر میزان فعالیت گروه دیسک به همراه نمودار درخواست حافظه cache و ظرفیت دیسک ها قابل مشاهده است .

 

 

کاربران برای دسترسی داشتن به تمام امکانات VMware vSAN می توانند محصول vRealize Operations Standard با قیمت $1250 به ازای هر CPU و یا $125 به ازاری هر VM تهیه نمایند .

 

 

بازدید 15814 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 شهریور 1396 ساعت 13:56
 
 
 
Spectra
veeam
Qlogic
Quantum
vmware
overland
emc